EconomForum

Торги на електронному аукціоні необробленої деревини в м. Тернопіль

Приймаючи участь у проведенні електронного аукціону з купівлі-продажу необробленої деревини в місті Тернопіль, Харків, Маріуполь та інших містах країни, українські компанії-лісо постачальники вже отримали прибуток у розмірі 36 мільйонів гривень. Це доволі вражаючі результати, які вдалось отримати завдяки сумісним зусиллям Міністерства енергетики та захисту довкілля, а також державного підприємства «Прозорро.Продажі».

Проведення аукціонів із закупівель необробленої деревини в м. Тернопіль

В межах експериментального проекту лісові господарства, котрі працюють на територіях Тернопільщини, зобов’язані реалізовувати великі партії необробленої деревини виключно за допомогою електронних аукціонів інноваційної системи «Прозорро.Продажі». Такий новий порядок було впроваджено задля того, щоб спростити процес організації аукціону із купівлі-продажу необробленої деревини на Тернопільщині та в інших містах України. Окрім цього, метою програми було організувати прозорі та економічно вигідні для лісозаготівельних компаній торги.

Доволі тривалий час, ринок вітчизняних лісоматеріалів завжди асоціювали із тіньовим ринком та нелегальними договірними схемами. Але з приходом до влади нових обличь, ситуація зазнала кардинальних змін. Новим урядом було вирішено дати відсіч корумпованим схемам та їх розростанню по країні, тому було прийнято рішення звернутися за допомогою до інноваційного інструменту – системи «Прозорро.Продажі».

Такий вибір випав саме на цю систему, оскільки відповідно до даних статистики, за три роки існування на спеціальних майданчиках, таких як «Українська універсальна біржа», було проведено 277 тисяч публічних аукціонів. До цих аукціонів приєдналися більш ніж 19 тисяч учасників. За ідеєю Міністерства енергетики та захисту довкілля, онлайн-аукціони з купівлі-продажу необробленої деревини на території Тернополя дає змогу запросити до проведення торгів максимальної кількості бажаючих. Саме тому, заготовлена заздалегідь сировина отримала можливість на свою реалізацію за конкурентною ринковою вартістю.

УУБ надає допомогу при. здійсненні контролю за додержанням порядку під час проведення електронних закупівель необробленого лісу через свій сайт sale.uub.com.ua.

Чому саме Українська універсальна біржа

Відповідно до нових, визначених у законі, правил, на Тернопільщині при проведенні онлайн-торгів необробленого лісу виставляють пропозиції об’ємом не менш 150 кубічних метрів. Окрім цього, вартість цих лотів має становити не менше 200 тисяч гривень. Продаж менших кількостей наразі буде впроваджено до системи, але на цей час така можливість відсутня.

Щоб переглянути доступні на цей час аукціони з продажу необробленого лісу, на території міста Терноміль та його області, достатньо просто перейти за посиланням https://sale.uub.com.ua/ru/news/prodazh-neobroblenoqi-derevyny-u-ternopoli-na-prozorro-sale. Безпосередня участь у проведенні торгів можливо здійснити лише за наявності авторизації на Українській універсальній біржі, так як вона є офіційним онлайн ресурсом від «Прозорро.Продажі». Слідкувати за змінами на онлайн-ресурсі можливо підписавшись на електронні повідомлення, канал у соціальних мережах Телеграм та YouTube. Також у авторизованого користувача є можливість отримати статистичні дані за результатами проведених торгів, а також слідкувати за перебігом діючих в момент перегляду сторінки.